A+ A A-

Aktuality MŠ Havlíčkova

Školné červen, červenec a srpen 2021

ŠKOLNÉ V MĚSÍCI ČERVNU: 485 KČ

                              ČERVENCI:121 KČ

                                SRPNU: 154 KČ

Školné plaťte v daném měsíci.

Školné budou platit všechny děti, i když MŠ v létě navštěvovat nebudou.

 

Děkuji za pochopení

 

Knoppová Ludmila- ředitelka zařízení

 

Pozvánka k zápisu do MŠ

Vážení rodiče, milé děti srdečně Vás zveme k zápisu do naší mateřské školy Havlíčkova v Opavě,

oooooooo

který se uskuteční v týdnu 3. až 7. Května. Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci bohužel nemůžeme mít den otevřených dveří, a proto bychom Vám chtěli naši mateřskou školu představit alespoň tímto způsobem. Můžete se také podívat na virtuální prohlídku naší mateřské školy a nezapomeňte navštívit také fotogalerii na našich webových stránkách.

Pokud se rozhodnete podat svou žádost o přijetí osobně vhozením do schránky MŠ, bude pro vaše děti přichystaná na zahradě MŠ „JARNÍ STEZKA“ s úkoly. Po splnění úkolů si každé dítě bude moci odnést malý dáreček. Prosíme o dodržování všech vládních nařízení (rozestupy 2m, respirátory…).

Připravili jsme pro Vás také pracovní listy s úkoly pro děti, můžete si je vyplnit sami doma jen tak pro radost  nebo nám je můžete s přihláškou také odevzdat. Budeme moc rádi. ,,Pracovní listy k zápisu,, naleznete ke stažení v sekci:úřední deska- dokumenty.

V centru Opavy, na Havlíčkové ulici stojí naše školička. Chodí do ní spousta dětí. Máme 4 třídy rozděleny dle věku. Všichni se  snažíme, aby se tu dětem líbilo. Každou třídu máme vkusně a dostatečně vybavenou hračkami pro děti, didaktickými a sportovními pomůckami. K vybavení mateřské školy patří také interaktivní tabule, kterou děti hojně využívají.

K venkovnímu vyžití dětí slouží nová velká přírodní zahrada s mini arboretem. Neustále si tady máme s čím hrát. V létě můžeme využívat vodní korýtko, jezdíme na odrážedlech, hrajeme kopanou, houpeme se na houpadlech, sjíždíme skluzavku. Během celého roku můžeme využívat  indiánskou vesničku s opravdovým indiánským teepee  a hrát různé melodie na interaktivním dendrafonu.  Na naší zahradě nechybí ani interaktivní Věž poznání, kde si děti mohou prohlížet obrázky s nejrůznějším hmyzem a přírodninami.

Staráme se o mladé ovocné stromy, bylinkovou skalku, máme také letní louku pro motýly, cvrčky, kobylky a různé broučky, které můžeme pozorovat.

Na zahrádce pro ně máme hmyzí domečky, aby nám broučci, kteří v nich bydlí, pomáhali od škůdců, hostinec pro ptáčky, kam jim v zimě sypeme potravu a vyrábíme lojové koule. V korunách stromů pozorujeme ptáčátka a ptáčky a posloucháme, jak zpívají. Máme pro ně spoustu budek a krmítek. Učíme se, jak chránit přírodu, jak o ni pečovat, jak zdravě žít a stravovat se.

Za pěkného a teplého počasí chodíme hned po svačince na zahradu, kde se učíme a cvičíme, pořádáme tematická dopoledne (Halloween, Loučení s létem, Otevírání zahrady). V letních teplých měsících nechybí pitný režim také venku. V zimě zase bobujeme na kopcích, které máme uprostřed zahrady, hrajeme hokej, chodíme bruslit, navštěvujeme solnou jeskyni.

Po celou školní docházku dbáme na systematickou přípravu dětí pro vstup do základní školy (po stránce poznatkové, dovednostní, grafomotorické, smyslové, ale i komunikační a sociální, které považujeme za velmi podstatné pro to, aby dítě v základní škole obstálo).

Poskytujeme individuální přístup ke každému jednotlivému dítěti a snažíme se poskytnout individuální péči dětem talentovaným i dětem s různými poruchami.

V naší školce nabízíme také odpolední nadstandardní aktivity, jako jsou výtvarný kroužek, logopedicky kroužek, taneční kroužek, cvičení na míčích, sportovní kroužek, kroužek malých Kutílků, kroužek Kašpárek v přírodě. Pro zájemce zde probíhá výuka anglického jazyka.

Dokumenty k zápisu naleznete na liště- úřední deska-dokumenty- zápis.

Pokud Vás naše školka zaujala, přijďte k nám na zápis, budeme se na Vás a Vaše děti moc těšit.

 Kolektiv MŠ

Předání dalších herních prvků na zahradě MŠ Havlíčková v rámci projektu SFŽP

V pondělí  14.12. 2020 byla za účasti vedoucí odboru školství paní Ing. Andreji Štenclové a

koordinátorky EVVO MMO paní RNDr. Kateřiny Durčákové předána další část přírodní zahrady

pod názvem „ Učíme se v přírodě“ dětem  z MŠ Havlíčkova.

Zahradu jsme vysoutěžili ze státního fondu Životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí v hodnotě 200 000Kč .

Cílem bylo vybudovat pouto k přírodě, ve které se děti pohybují v omezené míře.

Vybudováním přírodních a naučných prvků chceme rozvíjet u dětí touhu po poznání, touhu po objevování a přirozeném pohybu, který děti potřebují.

V rámci otevřených zahrad mateřských škol je zahrada určena i pro širokou veřejnost. Tímto chceme podporovat možnost pobytu rodin v přírodním prostředí naší zahrady.

 

 „Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.“

obrazek 2

 

Knoppová Ludmila

ředitelka školy

Přihlásit nebo Registrovat